Всеукраїнський фонд Крок за Кроком
Міжнародний фонд відродження
together, we grow
together, we grow

Структура освітньої системи Сербії охоплює дошкільну освіту (дитячі садочки та програма дошкільної обов’язкової підготовки), початкову освіту (8 класів для дітей від 6-7 до 14-15 років) та середню освіту, що є аналогом української вищої (але не університетської) освіти. Держава забезпечує кожну дитину 4-ма безкоштовними годинами перебування у закладі в рамках дошкільної обов’язкової підготовки. Решта часу дитина може перебувати за рахунок батьків.

П'ятниця, 06 квітня 2018, 22:10

Детальніше...

Ернесто Шатро проводить індивідуальне заняття.
Фотоскрін програми "Романо дживіпен".
Ернесто Шатро проводить індивідуальне заняття.

Герой чергової програми «Романо дживіпен» на Ужгородському телеканалі «Тиса» – ромський громадський активіст, журналіст Ернесто Шатро. В Ужгороді він разом зі своїми однодумцями заснував Тренінгову школу «Інтеграція ромів». У ній вмотивованих на отримання освіти ромських підлітків наставники-волонери навчають планувати майбутнє, ставити перед собою цілі і досягати їх.

 

Понеділок, 26 березня 2018, 06:36

Детальніше...

Goethe-Institut в Україні ініціював проект для національних меншин України «Спільно до мети», який проводився за підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини та під керівництвом Інституту міжнародних досліджень (CIVIC) у Німеччині.

П'ятниця, 23 березня 2018, 11:15

Детальніше...

Януш Панченко, автор етносоціологічного дослідження.Фотоскрін відео "Радіо Свобода".
Януш Панченко, автор етносоціологічного дослідження.

Дослідити процеси, які відбуваються у житті ромської громади сьогодні – аби на основі цих знань створювати нове майбутнє для свого народу. На це націлені дослідження, що їх проводять молоді ромські лідери. Дві такі ініціативи були втілені на Херсонщині та Закарпатті. Їх ініціатори та автори – Януш Панченко та Галина Юрченко.

Як і чим живе мій народ сьогодні? Що можу зробити саме я, аби завтра він міг жити краще: навчатися, працювати, мати гідний рівень життя? Ці питання протягом останніх років все частіше ставлять перед собою молоді освічені роми. Протягом останнього десятиліття таких стає більше, зокрема завдяки програмам Ромського освітнього фонду (РОФ). Нове покоління цікавиться своєю історією, культурою, мовою. Маючи певні переваги як дослідники, зокрема будучи «своїми серед своїх» у достатньо закритій ромській громаді, молоді активісти стають цінними «акумуляторами» інформації, співавторами та авторами наукових досліджень і статей.

Четвер, 22 березня 2018, 06:44

Детальніше...

ПРЕДМЕТНО-МОВНЕ ІНТЕГРОВАНЕ НАВЧАННЯ НІМЕЦЬКОЮ МОВОЮ

Викладання предметної дисципліни німецькою мовою – невже таке може бути? Звичайно! – За допомогою методики CLIL! А яких саме предметів це стосується? Географії, біології, мистецтва… І, звичайно ж, предметів природничо-математичного циклу!

Середа, 21 березня 2018, 14:15

Детальніше...

Український центр вивчення історії Голокосту презентує перше видання щодо протидії ромофобії

Український центр вивчення історії Голокосту представляє перше видання щодо протидії ромофобії «Роми: міфи та факти. Навчально-методичний посібник для вчителя з протидії ромофобії». Посібник містить історичні матеріали та методичні рекомендації, які допоможуть педагогам провести інтерактивні заняття.

Автори та упорядники видання – Олександр Войтенко та Михайло Тяглий – позиціонують його як спрямоване на протидію стереотипам та упередженням щодо ромів в українському суспільстві. І зазначають, що матеріали посібника пройшли апробацію під час проведення семінарів за Проектом поширення освітніх матеріалів з протидії антисемітизму та ромофобії та інших форм ворожнечі.

Четвер, 15 березня 2018, 09:49

Детальніше...

REYN: мережа, що об’єднує небайдужих до освіти ромських дітей

Українську мережу педагогів, батьків ромських дітей та фахівців, які опікуються їх раннім розвитком, розвиватимуть цього року по всій країні, найбільше – на сході. Про це стало відомо на робочій зустрічі мережі REYN, що пройшла на початку березня у Києві. Про її подробиці повідомило Ромське радіо Chiriklo на Ранковій Хвилі Громадського радіо.

Мережа REYN (Romani Early Years Network) вже майже 2 роки об’єднyє осіб, які опікуються питаннями розвитку та навчання ромських дітей. Об’єднує як організації, так і окремих небайдужих – батьків, педагогів, працівників і працівниць з  інших сфер діяльності (медичний персонал, працівників соцзахисту, ромських посередників), які працюють з ромськими дітьми віком до 10 років, їх сім’ями та місцевими громадами.

Середа, 14 березня 2018, 10:15

Детальніше...

Українську мережу педагогів, тат і мам ромських дітей, які опікуються їх раннім розвитком  розвиватимуть цього року більше на сході України.

Мережа називається REYN (Romani Early Years Network). Вже майже два роки мережа об’єднyє осіб, які опікуються питаннями розвитку та навчання ромських дітей.

Об’єднує як організації, так і окремих небайдужих – батьків, педагогів, працівників і працівниць з  інших сфер діяльності (медичний персонал, соцзахист, ромське посередництво, тощо), які працюють з ромськими дітьми віком до десяти років, їх сім’ями та місцевими громадами.

Понеділок, 12 березня 2018, 07:03

Детальніше...