Всеукраїнський фонд Крок за Кроком
Міжнародний фонд відродження
together, we grow
together, we grow

30 листопада 2015 року відбудеться заключний круглий стіл проекту «Поширення досвіду Центрів для батьків у ромських громадах» (2014-2015 рр.), що впроваджується Всеукраїнським фондом «Крок за кроком» протягом за підтримки Ромської програмної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження» та Фонду Відкритого суспільства (Лондон).

Мета проекту - розвиток спроможностей  ромських батьків дітей віком від народження до 6 років забезпечувати необхідну підтримку своїм дітям для успішного розвитку та подальшого навчання, а також бути активними захисниками прав своїх дітей, зокрема, права на якісну дошкільну та початкову освіту.

Основним із довготривалих результатів проекту є успішне навчання ромських дітей у загальноосвітніх навчальних закладах.

Для досягнення мети, у рамках проекту було створено 6 Центрів для батьків у 4-х областях України – Закарпатській. Черкаській. Волинській та Одеській. У Центрах проводили заняття для батьків за двома навчальними програмами – «Впевнене батьківство» та «Готуємось до школи», розробленими на основі матеріалів Міжнародної асоціації «Крок за кроком». Центри створювали на базі громадських організацій.

Проте, для досягнення мети, важливою є не лише відповідна підготовка ромських дітей, мотивація їх батьків та їх готовність надавати необхідну підтримку своїм дітям, а й вміння педагогів працювати в інклюзивному навчальному середовищі, що передбачає індивідуалізацію та диференціацію навчально-виховного процесу, позитивне ставлення педагогів до різних інтересів, можливостей і потреб дітей та їхніх батьків.

Саме тому, другим напрямком проекту була підготовка вихователів дошкільних навчальних закладів і вчителів початкових класів загальноосвітніх навчальних закладів у пілотних областях до роботи з ромськими дітьми в умовах інклюзивного навчання, враховуючи індивідуальні особливості розвитку ромських дітей, їх потреби, інтереси, з активним залученням батьків. Для досягнення мети було розроблено навчальний курс «Освіта для соціальної справедливості» та впроваджено його до вищих педагогічних навчальних закладів у пілотних областях.

Більше інформації про проект на сайті www.roma.ussf.kiev.ua

Мета круглого столу – обговорити досягнення проекту та завдань, які належить вирішувати в майбутньому. Обговорити аспекти підтримки життєдіяльності проекту з урахуванням кращих розроблених практик.

 

Час круглого столу: 30 листопада 2015 року з 11:00 по 15:00 годину.

Місце проведення круглого столу: м. Київ, готель «Либідь», зала Слов’янська (пл. Перемоги, 1)

 

Вероніка Громова, тел./факс: (044) 235 11 36,  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.