Всеукраїнський фонд Крок за Кроком
Міжнародний фонд відродження
together, we grow
together, we grow

28 жовтня 2014 року відбудеться навчально-практичнийсемінар «Освіта ромських дітей: Центри для батьків», 1-ша сесія на базі загальноосвітньої школи у селі Скобелка, Горохівського району Волинської області у рамках реалізації проекту «Поширення досвіду Центрів для батьків у ромських громадах» за підтримки ініціативи «Копачі Рома», програми «Раннє дитинство» Фонду Відкритого Суспільства та програми «Рома України» Міжнародного фонду «Відродження».

У рамках впровадження проекту у 4-х областях України (Одеській, Волинській, Черкаській та Закарпатській) було створено шість Центрів для роботи з батьками. Центри було створено на базі ромських організацій. У місті Луцьк було створено Центр «Майбутнє в наших руках» на базі Волинської обласної організації ромів «ТЕРНЕ РОМА».

Створення Центрів для батьків є одним із варіантів вирішення проблеми освіти ромського населення через надання підтримки батькам, і одним із основних і довготривалих очікуваних результатів проекту є успішне навчання ромських дітей у загальноосвітніх школах.

На базі створених Центрів проводяться заняття для батьків за двома програми «Впевнене батьківство» та «Готуємось до школи», розраховані на батьків дітей віком від 3 до 6 років. Програми розроблено на базі матеріалів Міжнародної Асоціації «Крок за кроком». У Центрах працюють інструктори по роботі з батьками, які пройшли відповідну підготовку.

Мета семінару – презентувати досягнення проекту у створенні Центрів для батьків у Волинській області, ознайомити учасників із навчальними програмами «Впевнене батьківство» та «Готуємось до школи», розглянути методи активного навчання навчання дорослих та особливості роботи із ромськими батьками.

До участі у заході запрошені представники місцевих ромських громадських організацій, вихователі дитячих садочків та вчителі загальноосвітніх шкіл, у яких навчаються ромські діти, представники місцевого та обласного відділів освіти.

 Місце проведення заходу: ЗОШ с. Скобелка, Горохівського району Волинської області.

Час заходу: з 14:00 до 20:00 годину.

Координатор Центру для батьків: Логвінюк Тетяна Михайлівна.