Всеукраїнський фонд Крок за Кроком
Міжнародний фонд відродження
together, we grow
together, we grow

16 грудня 2014 року відбудеться семінар «Освіта ромських дітей: Центри для батьків», програма «Готуємось до школи», 1-ша сесія в м. Ужгород у рамках реалізації проекту «Поширення досвіду Центрів для батьків у ромських громадах» за підтримки ініціативи «Копачі Рома», програми «Раннє дитинство» Фонду Відкритого Суспільства та програми «Рома України» Міжнародного фонду «Відродження».

Мета семінару - підготовка інструкторів для роботи із ромськими батьками у Центрах для батьків, створених у рамках проекту на базі ромських громадських організацій, презентація програми «Готуємось до школи».  Поширення досвіду організації Центрів для батьків та програм для роботи із ромськими батьками.

 У Закарпатській області працює три Центри для батьків - два Центри на базі Громадської організації Товариства ромів Закарпаття «Рома» та Закарпатського обласного Товариства ромів «Романі Чгіб» - працюють із 2011 року. Вони були створені у рамках реалізації проекту «Центри підтримки батьків і дітей ромських громад Закарпаття», і один Центр на базі Громадської організації «Рука допомоги» розпочав свою роботу у квітні 2014.

 Під час семінару учасники: 

  • познайомляться із проектом «Поширення досвіду Центрів для батьків у ромських громадах» (термін реалізації проекту грудень 2013 – грудень 2015), із етапами впровадження проекту і його досягненнями на сьогоднішній день.
  • із основними методами активного навчання для дорослих та навчаться використовувати ці методи на практиці;
  • познайомляться програмою «Готуємось до школи», призначеною для роботи із ромськими батьками дітей від 4 до 6 років у Центрах для батьків;
  • обговорять особливості освіти ромських дітей у Закарпатські області, методи заохочення батьків до занять у Центрах.

До участі у семінарі запрошені вчителі початкових загальноосвітніх шкіл та вихователі дитячих садків, у яких навчаються ромські діти, представники місцевого управління освіти, а також представники ромських громадських організацій, зацікавлених у створені подібних Центрів на своїй базі.

Програму розроблено за підтримки Міжнародної асоціації «Крок за кроком» та інституту «Відкритого суспільства».

ПРОГРАМА ЗАХОДУ