Всеукраїнський фонд Крок за Кроком
Міжнародний фонд відродження
together, we grow
together, we grow

3 лютого 2015 року відбудеться семінар «Освіта ромських дітей: Центри для батьків», програма «Готуємось до школи», 2-га сесія в Одеській області у рамках реалізації проекту «Поширення досвіду Центрів для батьків у ромських громадах» за підтримки ініціативи «Копачі Рома», програми «Раннє дитинство» Фонду Відкритого Суспільства та програми «Рома України» Міжнародного фонду «Відродження»

Мета семінару – ознайомити учасників навчальною програмою «Впевнене батьківство» і підготувати їх до роботи інструкторами із групами ромських батьків за цією програмою.  

Загальна мета програми «Впевнене батьківство» - розвинути спроможність ромських батьків забезпечити раннє виховання та навчання своїх дітей, допомогти батькам краще зрозуміти те, що вони вже роблять добре, а також надати інформацію про те як створити навчальне середовище, яке допоможе ознайомитися з альтернативними ідеями та навичками, які можна застосовувати під час повсякденних взаємодій батьків та дитини.

Програма складається із двох частин, одна частина розрахована на роботу із батьками дітей віком від народження до 3 років, друга частина – для батьків дітей віком від 3 до 6 років.

Теми, запропоновані програмою розкривають наступні питання: що таке розвиток дитини, як розвивається її мозок, чому діти граються та шляхи підтримки гри, як розвивати навички грамотності в ранньому віці, як будувати взаємини та розуміти поведінку, темперамент дитини, як вберегти дитину від небезпеки та ін..

Представлені матеріали є гнучкими, їх можна використовувати під час роботи з окремими сім’ями як удома, так і за інших умов.

Під час семінару також будуть розглянуті теми, які допоможуть інструкторам створити ефективне навчальне середовище у групах дорослих, з’ясувати які процеси впливають на здатність дорослих вчитися нового та опановувати нові навички. Яким чином налагодити із батьками партнерські стосунки.

Програму розроблено за підтримки Міжнародної асоціації «Крок за кроком» та інституту «Відкритого суспільства».

За програмою «Впевнене батьківство» інструктори проводять заняття із ромськими батьками в усіх Центрах для батьків, організованих у рамках впровадження проекту в 4-х областях України – Одеській, Волинській, Закарпатській та Черкаській.

До участі у семінарі запрошено учителів загальноосвітніх шкіл, у яких навчаються ромські діти, а саме вчителів із Комінтернівського, Біляївського та Татарбунарського районів Одеської області, запрошено представників районних відділів освіти, які брали участь двох попередніх семінарах - семінарі-круглому столі «Освіта ромських дітей: Центри для батьків», що відбувся в м. Одеса 27 жовтня 2014 року та Семінарі за програмою «Готуємось до школи», що відбувся 27 листопада 2014 у Біляївському районі Одеської області на базі Нерубайського навчально-виховного комплексу «школи-гімназії».

Координатор Центру для батьків: Джум Максим Анатолійович
Тел./факс: +38 048 798 56 91 
Ел.пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.