Всеукраїнський фонд Крок за Кроком
Міжнародний фонд відродження
together, we grow
together, we grow

6 травня 2015 року відбудеться навчально-практичний семінар «Освіта ромських дітей: Центри для батьків» в м. Ужгород, у рамках реалізації проекту «Поширення досвіду Центрів для батьків у ромських громадах» за підтримки Ромської програмної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження».

У рамках впровадження проекту у 4-х областях України (Одеській, Черкаській, Волинській та Закарпатській)  ромськими громадськими організаціями було створено шість Центрів для батьків

Завдання Центрів для батьків – надавати підтримку ромським батькам, допомагати їм у вихованні, розвитку та навчанні власних дітей. Із батьками у Центрах працюють за двома навчальними програмами: «Готуємось до школи» та «Впевнене батьківство». Заняття проводять інструктори, що пройшли тренінги за вищезазначеними програмами і постійно отримують методичну підтримку від тренерів Всеукраїнського фонду «Крок за кроком».

Створення Центрів для батьків є одним із варіантів вирішення проблеми освіти ромських дітей, тому дуже важливо ділитись досвідом із зацікавленими організаціями та особами, які б хотіли створити подібні Центри – ромськими громадськими організаціями, педагогічними працівниками та ін.

Семінар є другим семінаром з поширення досвіду. Перший семінар мав на меті познайомити учасників із програмою «Готуємось до школи», тому другий семінар буде присвячений більшою мірою програмі «Впевнене батьківство».

Мета семінару – ознайомити учасників навчальною програмою «Впевнене батьківство» і підготувати їх до роботи інструкторами із групами ромських батьків за цією програмою. Обговорити досвід організації Центру для батьків, особливості роботи з ромськими батьками, подальші шляхи розвитку Центру та поширення досвіду проекту.

Програму розроблено за підтримки Міжнародної асоціації «Крок за кроком» та інституту «Відкритого суспільства».

До участі у семінарі запрошено представників місцевих управлінь освіти, викладачів загальноосвітніх шкіл, у яких навчаються ромські діти, представників ромських громадських організацій, ромських батьків, що відвідують Центр, зацікавлених у організації Центрів для батьків на базі своїх організацій.

Координатор Центру для батьків: Стойка Роман Йосипович.

Час заходу: 6 травня 2015 року 10:00 по 16:00 годину, реєстрація о 9:30.

Місце проведення заходу: с. Павлове, Ужгородського р-ну, Закарпатської області