Всеукраїнський фонд Крок за Кроком
Міжнародний фонд відродження
together, we grow
together, we grow

Тато режисера Стефана Краснянського народився в Одесі. На прем'єрному показі на Одеському кінофестивалі були й герої і героїні документального фільму.

На Одеському міжнародному кінофестивалі показали французький фільм про ромський народ. Стрічка «Принци між людьми» (Франція, 2017) брала участь у конкурсі європейських документальних фільмів.

Як сказано в анотації, «слідуючи вигинами Дунаю, зустрічаємо ромів – найчисельнішу меншину Європи».

Картина Стефана Краснянського – поетична оповідь про культуру ромського етносу, просякнута музикою, духом свободи та нестримною жагою до життя.

 Кадр з фільму "Принци між людьми" // Photo: OIFF

Кадр з фільму «Принци між людьми»
Photo: OIFF

Режисер Стефан Краснянський зі своїм музичним гуртом Soundwalk Collective виступав на престижних сценах та фестивалях, видав альбом (Before Music There is Blood). Він народився в Парижі, тоді як його тато – в Одесі.

Режисер каже, що фільм піднімає тему міграції, яка є такою близькою його родині. Фільм частково знімали і в Одесі і на Одещині. На показі були й ромські родини з Одещини, зокрема одна з героїнь документальної стрічки — ромська дівчинка.

А ще зауважує, що ромський народ є дуже мирним, адже роми ніколи не вбивали за свою територію.

Під час представлення кіно в Одесі // Photo: OIFF

Під час представлення кіно в Одесі
Photo: OIFF

Один з глядачів у залі – український кінорежисер В’ячеслав Бігун поділився враженнями:

«Зала була майже повною, це історія ромського народу. Таке враження, що було б непогано зняти таку стрічку про український народ. Чудова операторська робота, дуже атмосферний фільм. Підкупило й те, що дуже щиро виказані історії, про подорожі різних персонажів, я думаю такий фільм доходить прямо до сердець глядачів. Відчуття, що кіно було знято на плівку, таке відчуття спицифічної краси! Це дуже красиво виглядає. Добре підібрані герої, там є поети і митці — дуже колоритні».

Режисер на сцені ОМКФ // Photo: OIFF

Режисер на сцені ОМКФ
Photo: OIFF

Ще однією героїнею кіно, за словами режисера, є ромська музика. Саме вона надихнула музиканта Стефана Краснянського на створення цієї картини:

«Все почалося після того, як я по радіо почув прекрасну ромську музику. Вона не залишила мене байдужим. Потім я почав цікавитися ромською культурою».

«Принци між людьми» – його режисерський дебют.

Додамо, що режисер сказав, що коли вперше приїхав до Одеси, то по-справжньому відчув себе вдома. А у Франції у нього такого відчуття не виникало.

У документальній програмі Одеського міжнародного кінофестивалю на загал змагалися 8 фільмів. Серед них і українські картини: «Головна роль» Сергія Буковського і «Війна химер» Анастасії і Марії Старожицьких.

Журі документальної програми очолював арт-директор фестивалю Docudays UA, режисер і сценарист Роман Бондарчук. Він сам свого часу зняв документальне кіно про ромів Закарпаття — «Ромська мрія». Золотий Дюк за найкращий європейський документальний фільм отримав Сергій Буковський за роботу «Головна роль».

Кадр з фільму // Photo: OIFF

Кадр з фільму
Photo: OIFF

Джерело