Всеукраїнський фонд Крок за Кроком
Міжнародний фонд відродження
together, we grow
together, we grow

27 жовтня 2014 року відбувся семінар-круглий стіл «Освіта ромських дітей: Центри для батьків», 1-ша сесія  у м. Одеса на базі конференц-центру  HUB у рамках реалізації проекту «Поширення досвіду Центрів для батьків у ромських громадах» за підтримки ініціативи «Копачі Рома», програми « Раннє дитинство» Фонду Відкритого Суспільства та програми «Рома України» Міжнародного фонду «Відродження».

Під час семінару-круглого столу координатор Центру для батьків, голова Благодійної організації «Планета добрих людей (м. Одеса), Джум Максим Анатолійович, презентував проект і поділився досвідом його впровадження та досягненнями. Учасникам також було презентовано навчальні програми «Готуємось до школи» та «Впевнене батьківство», за якими займаються ромські батьки у Центрах для батьків. У рамках впровадження проекту на базі Одеського Центру для батьків заплановано проведення ще 2-х семінарів, кожен з яких буде присвячений детальному ознайомленню із кожною із навчальних програм, а також із методами активного навчання дорослих.

У межах круглого столу були обговорені питання: ситуації у сфері дошкільної та шкільної освіти ромів: проблем та механізмів їх вирішення, доступу дітей-ромів до екстернатної/вечірньої форм навчання, організації навчально-методичної підтримки вчителів, які працюють із дітьми ромів, європейського досвіду вирішення освітянських проблем ромів та створення Центрів для батьків на базі ромських громадських організацій, як одного із варіантів вирішення проблеми освіти ромських дітей.

У семінарі-круглому столі взяли участь 20 учасників, серед яких були адміністратори та учителі загальноосвітніх шкіл, Одеської області, у яких навчаються ромські діти, представники ромської громади,  представники  Департаменту освіти Одеської міської ради та представники Міжнародного фонду «Відродження».

Завантажити програму круголого столу